Ankara Çocuk Diş Hekimi Invisalign (Şeffaf Plak) Tedavisi
inviaslign şeffaf plak diş teli tedavisi

Ankara Şeffaf Plak (Invisalign) Tedavisi

Şeffaf plak tedavisi Ankara veya telsiz ortodontik tedavi olarak adlandırılan bu tedavi türünde, diş teli yerine şeffaf plaklar kullanılır. Böylece diş telinin görünümü konusunda endişe duyan çocuklar ve kişiler görünmez (Invisalign) şeffaf plaklar ile bu endişelerinden kurtulabilir.

Dişleriniz çapraşık, düzensiz aralıklıysa veya en son düzeltici diş teli taktığınızdan bu yana yer değiştirmişse, Invisalign “görünmez” diş telleri, yalnızca düzleştirilmiş dişlerin size verebileceği o etkileyici gülümsemeyi elde etmenize yardımcı olabilir. Ankara’da şeffaf plak tedavisi hizmeti için Family Smile Diş Kliniği’ni arayarak şimdi randevu alabilirsiniz.

Şeffaf Plak (Invisalign - Telsiz Ortodonti) Tedavisi nedir?

Şeffaf plak tedavisi, neredeyse görünmez, çıkarılabilir diş telleri ile gülümsemenizi gizli ve rahat bir şekilde dönüştürmenize olanak tanır.

Invisalign tedavisinde kullanılan hizalayıcılar tamamen şeffaftır ve herhangi bir metal tel veya braket kullanmadan dişlerinizi kademeli olarak düzeltmek için özel olarak üretilmiştir. Hizalayıcılarınız, üç ay gibi kısa bir sürede size dengeli ve eşit bir gülümseme sağlamak için birkaç farklı ortodontik sorunu gizlice düzeltebilir.

Hizalayıcılar şeffaf, esnek tutucular gibi görünürler ve çıkarılabilirler, böylece yemek yerken veya dişlerinizi fırçalarken bunları çıkarabilirsiniz.

Dişlerdeki görünümleri düzeltmek için kullanılan diş telleri genelde metal veya braket şeklinde olduğu için çocuklar veya yetişkinler görüntüsünden dolayı bunu tercih etmek istemeyebilir. İşte bu gibi durumlarda şeffaf plak tedavisi ile bu fikri değiştirmek mümkün.

Şeffak Plak (Invisalign) Tedavisinin faydaları nelerdir?

Neredeyse görünmez

Geleneksel diş tellerinden farklı olarak Invisalign sistemi tel veya braket kullanmaz. Şeffaf plaklar neredeyse görünmezdir, bu nedenle dişlerinizi düzelttiğiniz neredeyse hiç fark edilmez.

 

Rahat

Invisalign şeffaf plaklar geleneksel diş tellerinden daha rahattır. Şeffaf plaklar esnektir ve rahat oturması için özel olarak üretilmiştir. Ayrıca çıkarılabilirler, bu nedenle tedavi sırasında dişlerinizi fırçalamayı ve normal bir şekilde yemek yemeyi kolay bulacaksınız.

 

Geniş Çözüm Yelpazesi

Invisalign hizalayıcıların en son tasarımları ile karmaşık vakaları bile tedavi edilebilir. Dört ana versiyon şunlardır:

  • Invisalign Full – En sık önerilen tedavi.
  • Invisalign Teen – Hala büyüyen ve değişen ağızlar için.
  • Invisalign Lite – Daha az karmaşık durumlar için.
  • Invisalign i7 – Sadece birkaç dişi içeren sorunlar için hızlı sonuçlar verir.

 

 

 

Invisalign - Şeffaf Plak Tedavisi ağrılı mıdır?

Invisalign tedavisi ağrılı değildir, ancak plaklarınızı ilk taktığınızda, takmaya alıştıkça biraz rahatsızlık hissedebilirsiniz. Hizalayıcıları daha fazla taktıkça daha rahat ve doğal hissedeceklerdir.

Basitçe söylemek gerekirse, bir miktar rahatsızlık duymadan daha düz bir gülümseme elde edemezsiniz. Diş düzleştirme, dişlerinizi kademeli olarak farklı bir konuma getirir ve bu da onları geçici olarak daha hassas kılar.

Invisalign tedavisi ne kadar sürer?

Ortalama Invisalign yani şeffaf plak tedavisi 12-18 ay sürer ancak bireysel ihtiyaçlarınıza göre bu değişebilir. Bazı durumlarda tedavi üç ay kadar kısa sürebilir. İlk konsültasyonunuzda, diş hekiminiz sizin için hangi tip plakların uygun olduğunu önerebilecek ve tedavinin ne kadar süreceğini özetleyecektir.

Invisalign tedavisi için Family Smile Diş Kliniği ile iletişime geçin ve şimdi randevu alın.

inviaslign şeffaf plak

Şeffaf Plak Tedavisi (Telsiz ortodonti) Kimlere Yapılır?

Invisalign yani şeffaf plak tedavisi çocuklarda ve yetişkinlerde kısaca söylemek gerekirse her yaşta uygulanabilir. Çocuklar için önerilen ortalama yaş 8-10 yaşlarıdır. Telsiz ortodontik tedavi olarak da bilinen bu tedavi sayesinde, uzman bir diş hekimi eşliğinde hafif-orta ve ileri dereceli diş çapraşıklıkları oldukça başarılı bir şekilde tedavi edilebilmektedir. Ancak tedaviye başvuran kişilerin çene yapısıyla ve diş etleriyle ilgili sorunlar mevcutsa detaylı bir değerlendirme sonucu bu tedaviye başlanmalıdır. Bu tür hasta gruplarında mümkün olan diğer ortodontik tedavi yöntemleride tercih edilebilir.

 

Şeffaf Plak Nasıl Kullanılır?

Şeffaf plaklar ağız ve çene yapısının değişmesi ile belirli aralıklarla değiştirilmesi gereken plaklardır. Bu yüzden tedaviye başlandığında kullanılan plağın bir süre sonra değiştirilmesi gerekir. Bu plaklar ortalama 8-10 günde bir değiştirilir. Bu yüzden diş hekiminizi düzenli aralıklarla ziyaret ederek tedavinize devam etmelisiniz.

 

Şeffaf Plak Nasıl Çıkarılır? Şeffaf Plak Varken Yemek Yenir mi?

Şeffaf hizalayıcılarınızı her gün 20 ila 22 saat takmanız gerekecek. Onları yemek yerken, içerken, dişlerinizi fırçalarken ve diş ipi kullanmak için kolaylıkla çıkartabilirsiniz. Tedaviniz boyunca en sevdiğiniz yiyeceklerin tadını çıkarabilir ve güzel bir sonuç için dişlerinizi temiz ve sağlıklı tutabilirsiniz.

Invisalign tedavisi sırasında istediğinizi yiyebilmenizin nedeni plakların çıkarılabilir olmasıdır.

Yemek yemek için Invisalign hizalayıcılarınızı çıkarmalısınız. Çünkü onlarla çiğneyemezsiniz. Onları çıkarın, güvenli bir kapta saklayın (peçete değil!) ve ardından yemeğinizi yiyin.

 

Şeffaf Diş Plağını Gün İçerisinde Ne Kadar Süre Takmalıyım?

Şeffaf plak tedavisinde tedavi sonucunda başarılı sonuç alınabilmesi için bu plakların düzenli kullanılması gerekmektedir. Diş teli tedavisinde kullanılan sabit tellerin kullanımında olduğu gibi şeffaf plaklar da her gün düzenli olarak takılmalıdır. Tedavinin başarılı olabilmesi ve dişlerin düzgün görünebilrmesi için şeffaf plakların günde ortalama 20 saat boyunca ağızda takılması gerekmektedir. Yemek yedikten veya bir şey içtikten sonra şeffaf plaklarımızı tekrar ağzımıza geri takılmalı ve gece boyunca da ağzımızda takılı durmaya devam etmelidir.

 

Şeffaf Plak Tedavisi (Telsiz ortodonti) Ne Kadar Sürer?

Uzman bir diş hekimine muayene olduktan sonra, her kişiye özel olarak tasarlanan ve üretilen şeffaf plaklar tamamlanarak 3 hafta içerisinde hastanın tedavisine başlanmış olur. Şefaf plak takmanın süresi, dişlerdeki çapraşıklığın yani görüntü bozukluğunun yapısına ve şiddetine göre farklılık gösterebilir. Şeffaf plak tedavi süresi ortalama 3-9 ay olarak değişmektedir. Şeffaf plakların ağızda günde en az 20 saat takılması önerilmektedir. Ayrıca 8-10 günde bir doktorun incelemesi sonrası plaklar değiştirilir.

 

Ankara Şeffaf Plak Tedavisi Fiyatları

Şeffaf plak tedavisi (telsiz ortodonti) için kullanılan plaklar 3D yazılarla ile kişiye özel olarak üretilmektedir. Plaklar dışarıdan kolayca farkedilmez.

Şeffaf plak tedavisi fiyatları, metal diş teli ve braketlerin kullanıldığı klasik ortodonti tedavilerine göre biraz daha yüksek olabilmektedir. Kişiye özel olarak üretilmesi de bu fiyatların değişmesineneden olabilmektedir.

Ankara şeffaf plak tedavisi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Family Smile Diş Kliniğini arayabilir ve randevu alabilirsiniz.

Invisalign diş telleri kadar iyi mi?

Diş telleri, Invisalign'dan daha iyi bir sonuç elde edebilir. Diş tellerinin dişleri istenilen pozisyona getirmek için daha fazla kuvveti vardır. Invisalign, bir seferde ne kadar dişin hareket ettirilebileceği ile sınırlıdır.

Invisalign Şeffaf Plak Tedavisi ne kadar sürer?

Geleneksel metal diş telleri 18 ila 24 ay arasında bir süre gerektirirken, Invisalign ile ortalama tedavi süresi 12 aydır.

Invisalign tedavisi kalıcı mıdır?

Ortodontistinizin talimatlarına uyarsanız Invisalign tedavisinin kalıcı olduğundan ve size ömür boyu daha düzgün dişler vereceğinden emin olabilirsiniz.